2018 Rodzina zjednoczona na modlitwieWychodząc naprzeciw potrzebom pogłębienia codziennej modlitwy osobistej i wspólnotowej w rodzinie katolickiej zostały przygotowane materiały: Rodzina zjednoczona na modlitwie 2018. Stanowią one pomoc do przeprowadzenia spotkania modlitewno-ewangelizacyjnego w gronie rodziny.

W dowolnym dniu miesiąca i w dogodnym dla siebie czasie, rozpoczynając od stycznia, zachęcamy, aby wszyscy członkowie rodziny zgromadzili się na spotkaniu ewangelizacyjnym. 

Stół można nakryć odświętnie białym obrusem. Na stole mogą znajdować się symbole naszej wiary: Krzyż, Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego, świece, które zapalamy podczas spotkania modlitewno-ewangelizacyjnego, różaniec, książeczka do modlitwy. Każde spotkanie niech rozpoczyna się i kończy modlitwą.

Głównym celem tych spotkań jest uświadomienie i pogłębienie życia religijnego, odkrycie Osoby Ducha Świętego i Jego darów, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami. Spotkania te wpisują się również w realizację programu duszpasterskiego: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.

Wspólne gromadzenie się na modlitwie wszystkich domowników, a szczególnie rodziców z dziećmi, staje się symbolem jedności rodziny oraz jej więzi z Kościołem. Istotną pomocą będą również prowadzone w tym czasie audycje radiowe, omawiające poszczególne tematy związane z Osobą Ducha Świętego i Jego darami.

Audycje będą nadawane najczęściej w trzecią niedzielę miesiąca ok. godz. 9:20 na falach Radia 5. Modlitewnik został podzielony na dziesięć rozdziałów, w których proponujemy podjęcie tematów o Duchu Świętym, z uwzględnieniem Pisma Świętego i nauczania Kościoła. Nie jest to konspekt, ale materiał do wykorzystania podczas spotkania z rodziną. 

Każdemu spotkaniu towarzyszy wybrana modlitwa do Ducha Świętego. Zachęcamy również do podjęcia modlitwy w intencji powołania do życia małżeńskiego oraz o powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.

2020 rodzina zjednoczona na modlitwie 2019 rodzina zjednoczona na modlitwie 2018 rodzina zjednoczona na modlitwie 2017 rodzina zjednoczona na modlitwie 2016 rodzina zjednoczona na modlitwie

Wizyt:

DziśDziś350
TydzieńTydzień1733
OgółemOgółem637933