Ojciec Święty Franciszek ogłosił październik 2019 r. Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Będzie on obchodzony w Rzymie i Kościołach lokalnych na całym świecie, by odnowić nasz zapał misyjny, ożywić animację i formację oraz zintensyfikować formy duchowej i materialnej pomocy Kościołom misyjnym.

W diecezji ełckiej pragniemy realizować ten cel także przez II Kongres Misyjny pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani w mocy Ducha”, który odbędzie się 19 października 2019 r. w Ełku oraz 20 października 2019 r. we wszystkich parafiach diecezji. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do jeszcze większego zaangażowania i umisyjnienia naszych serc, rodzin, wspólnot parafialnych i całej diecezji.

W imieniu Biskupa Ełckiego i Komitetu Organizacyjnego zapraszam Czcigodnych Księży, Katechetów, wszystkie Wspólnoty, Stowarzyszenia i poszczególne Ruchy Kościelne oraz wszystkich wiernych naszej diecezji do wspólnego przeżywania II Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej. Kongres Misyjny – Stacja Dorosłych rozpocznie się o godzinie 9.00 w parafii pw. Ducha Świętego w Ełku, Kongres Misyjny - Stacja Młodych rozpocznie się o godzinie 9.00 w par. pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika (katedra ełcka).

Centralnym punktem II Kongresu będzie Msza św. o godzinie 13.30 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego, w kościele pw. Ducha Świętego w Ełku. Zachęcamy, aby poszczególne wspólnoty i delegacje parafialne złożyły dar ołtarza na rzecz misji. Podczas II Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej przewidziane są konferencje i świadectwa misjonarzy i misjonarek, agapa misyjna, spektakl misyjny pt. „Zanieśmy światu Miłość”. Telemostem połączymy się również z misjonarzami i misjonarkami, posługującymi w krajach misyjnych. Spotkanie zakończy się ok. godziny 16.00.

Natomiast niedziela, 20 października 2019 r., która jest Niedzielą Misyjną niech będzie kontynuowaniem stacji kongresowych we wszystkich parafiach i wspólnotach zakonnych. Zachęca się, do organizowania w tym dniu kiermaszy, loterii, montaży słowno-muzycznych o tematyce misyjnej. Można też zaprosić misjonarzy lub osoby z wolontariatu misyjnego, aby podzieliły się świadectwem życia na misjach. Pamiętajmy też o okolicznościowym wystroju naszych świątyń. Bądźmy kreatywni w przeżywaniu Niedzieli Misyjnej w parafiach.

W oczekiwaniu na wspólne świętowanie

Ks. Jacek Uchan
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Wizyt:

DziśDziś69
TydzieńTydzień724
OgółemOgółem898297