Jezus Chrystus
Przewielebni Księża z Diecezji Ełckiej W roku kapłańskim, chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich Księży z diecezji ełckiej na nasz tradycyjny Dzień Świętości Kapłańskiej. Dotychczas miał on swój czas przed wakacjami.

Z racji tegorocznych uroczystości jubileuszowych ku czci św. Brunona z Kwerfurtu, nie było sposobności aby wcześniej zorganizować takie spotkanie. Myślę, że połowa września będzie dobrym terminem dla wszystkich Księży na takie spotkanie.

 

Zapraszam zatem Przewielebnego Księdza do Suwałk, do parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła,  ul. Wojska Polskiego 36, w dniu. 16 września - środa - 2009 r. na doroczny Dzień Świętości Kapłańskiej. W tym roku poprowadzi go Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Budzik, Sekretarz Generalny KEP. Tematem przewodnim będzie hasło roku kapłańskiego, ogłoszone przez papieża Benedykta XVI Wierność Chrystusa, wierność kapłana.

To nasze duszpastersko-modlitewne zgromadzenie, będzie przebiegało według następującego ramowego porządku:

  • godz. 10.00 - rozpoczęcie; adoracja Najświętszego Sakramentu poprzedzona 15-minutowym rozważaniem; - po adoracji możliwość spowiedzi
  • godz. 10.45 do 11.30 - konferencja do kapłanów; - po konferencji możliwość spowiedzi
  • godz. 12.00- słowo pasterskie Biskupa Ełckiego
  • godz. 12.30 - Msza św. - po Mszy św. agapa.

Proszę zabrać ze sobą alby i stuły. Księża pracujący w katechezie otrzymają stosowne zaświadczenia potwierdzające to spotkanie, które można włączyć w formację permanentną. Przewielebnych Księży Dziekanów, czy też Proboszczów, proszę o przekazanie mego zaproszenia wszystkim Książom posługującym i mieszkającym w granicach swojej jurysdykcji (także Księżom z poza naszej diecezji). Wdzięczny za każdy trud duszpasterski i gorliwą posługę kapłańska, jeszcze raz gorąco zapraszam, serdecznie pozdrawia i z serca błogosławię.

Wizyt:

DziśDziś185
TydzieńTydzień185
OgółemOgółem726276