Obraz-bez-sukienek 500px
W sobotę 7 czerwca 2014 roku na Placu Jana Pawła II w Ełku odbędzie się uroczyste zakończenie peregrynacji Matki Bożej Jasnogórskiej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia w diecezji ełckiej. Na tę uroczystość Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki zaprasza wszystkich diecezjan, w tym członków ruchów, grup, stowarzyszeń kościelnych, dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, dzieci pierwszokomunijnych oraz rocznicowych. Będzie to również nasze diecezjalne dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II. Głównym celebransem uroczystości jest Ksiądz Arcybiskup Wojciech Ziemba, Metropolita Warmiński, natomiast homilię wygłosi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski.

Program modlitewny przygotowujący nas do Liturgii rozpocznie się już o godz. 9.30. Na tę godzinę na Plac Jana Pawła II zostanie procesjonalnie przeniesiony Obraz Matki Bożej. Około godz. 10.00 będziemy odmawiać modlitwę różańcową z rozważaniami. Po modlitwie różańcowej jest przewidziane słowo p. Magdy Buczek z racji spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci i dzieci pierwszokomunijnych.

Uroczysta Msza św. rozpocznie się o godz. 11.00. Wszyscy kapłani są zaproszeni do koncelebry. Kapłani ubierają się w szaty liturgiczne na Placu Jana Pawła II w specjalnie przygotowanej zakrystii z tyłu ołtarza (najpóźniej do godz. 10.30). Szaty liturgiczne: albę i ornat każdy kapłan przywozi ze sobą. Natomiast księża biskupi, księża dziekani, zaproszeni goście oraz wszyscy nadzwyczajni szafarze Komunii św. ubierają się w szaty liturgiczne w Katedrze Ełckiej (najpóźniej do godz. 10.15). W Katedrze Ełckiej gromadzi się również część harcerzy, którzy będą zabezpieczać trasę procesji.

Każda parafia otrzymała symboliczną łódź żaglową, która jest miejscem gromadzenia „darów duchowych" podczas trwania peregrynacji. Bardzo prosimy, aby każda delegacja parafialna przywiozła ze sobą tę symboliczną łódź żaglową. Wszystkie delegacje parafialne z łodzią żaglową gromadzą się przy pomniku Jana Pawła II (najpóźniej do godz. 10.30). Zaprezentują się one w czasie procesji z darami ołtarza.

Ważną rzeczą będzie znalezienie dogodnego miejsca zaparkowania pojazdu. Jeśli chodzi o autokary i część samochodów osobowych, to Policja zabezpieczyła tereny przy Giełdzie Miejskiej i przy cmentarzu. Ponadto samochody osobowe można parkować przy ul. Parkowej (wjazd od ul. Wojska Polskiego).

Program uroczystości na Placu Jana Pawła II:

  • 9.30 - modlitewne czuwanie, wstępne komunikaty;
  • 9.45 - śpiew Litanii Loretańskiej;
  • 10.00 - Modlitwa Różańcowa z rozważaniami (tajemnice chwalebne);
  • 10.30 - słowo p. Magdy Buczek;
  • 10.45 - powitanie przybyłych gości;
  • 11.00 - Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Wojciecha Ziemby, Metropolity Warmińskiego.

Po Mszy św. procesja odprowadzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej do samochodu - kaplicy.

Wizyt:

DziśDziś160
TydzieńTydzień1410
OgółemOgółem712930