2016 Rodzina zjednoczona na modlitwieWychodząc naprzeciw potrzebom pogłębienia codziennej modlitwy osobistej i wspólnej w rodzinie katolickiej oddajemy jako pomoc publikację: Rodzina zjednoczona na modlitwie 2016. Przygotowane są w niej modlitewno-ewangelizacyjne spotkania w gronie rodziny. 

W dowolnym dniu miesiąca, rozpoczynając od stycznia, zachęcamy, aby wszyscy członkowie rodziny, o ile to możliwe, w dogodnym dla siebie czasie, gromadzili się na spotkaniu ewangelizacyjnym. Stół można nakryć odświętnie białym obrusem. Na stole mogą znajdować się symbole naszej wiary: Krzyż, Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego, „Dzienniczek” św. s. Faustyny, świece, które zapalamy podczas spotkania modlitewno-ewangelizacyjnego, różaniec, książeczka do modlitwy.

Głównym celem tych spotkań jest uświadomienie i pogłębienie życia religijnego, ponowne odkrycie wartości przykazań Bożych oraz rozwijania więzi rodzinnych poprzez wspólną modlitwę i rozmowę. Wpisują się one także w realizację programu duszpasterskiego: Nowe życie w Chrystusie. Wspólne gromadzenie się na modlitwie domowników, a szczególnie rodziców z dziećmi, staje się symbolem jedności rodziny oraz jej więzi z Kościołem. 

Istotną pomocą będą również prowadzone w tym czasie audycje radiowe, podejmujące kolejno zagadnienia dziesięciu przykazań Bożych. Audycje nadawane będą w trzecią niedzielę miesiąca ok. godziny 9.20 na falach Radia 5. 

Modlitewnik został podzielony na dziesięć rozdziałów, w których proponujemy program spotkania modlitewno-ewangelizacyjnego w rodzinie. Ze względu na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia zachęcamy, aby każde spotkanie przeprowadzone zgodnie z propozycją, kończyło się Litanią do Bożego Miłosierdzia, Aktem Zawierzenia Rodziny Miłosierdziu Bożemu oraz Apelem Jasnogórskim w łączności z Jasną Górą (za pośrednictwem Radia Maryja 105,1 FM lub TV Trwam).

2020 rodzina zjednoczona na modlitwie 2019 rodzina zjednoczona na modlitwie 2018 rodzina zjednoczona na modlitwie 2017 rodzina zjednoczona na modlitwie 2016 rodzina zjednoczona na modlitwie

Wizyt:

DziśDziś172
TydzieńTydzień1700
OgółemOgółem890890